با ۴ سنگ اسلب مناسب برای آشپزخانه آشنا شوید!

سنگ اسلب|Slab stone
سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟
24 می, 2020
آشنایی با خانواده سنگ کریستال چینی و انواع آن
9 ژوئن, 2020
سنگ اسلب|Slab stone
سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟
24 می, 2020
آشنایی با خانواده سنگ کریستال چینی و انواع آن
9 ژوئن, 2020
معرفی ۴ سنگ اسلب برای استفاده در آشپزخانه|slabs for kitchen

سنگ اسلب

سنگ اسلب به سنگ‌هایی اطلاق می‌گردد که ابعاد بزرگ، مسطح و مستطیل شکل با ضخامت نسبتاً کم دارند. سنگ اسلب نوع خاصی از سنگ نیست، بلکه یکی از انواع برش سنگ‌های طبیعی است. از آنجایی این نوع سنگ مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و رطوبت دارد، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها جهت ساخت میز‌ها، کانتر و دیوارپوش فضای خالی بین کابینت‌ها در آشپزخانه باشد. در ادامه با ۴ نوع از بهترین سنگ‌های اسلب برای آشپزخانه آشنا خواهید شد.

۴  نوع از بهترین سنگ‌های اسلب برای آشپزخانه

به طورکلی، فضای آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی، پرکاربردترین و حساس‌ترین بخش یک خانه محسوب می‌شوند. همچنین، در این دو مکان، بیشترین میزان رطوبت وجود دارد. به خصوص در آشپزخانه‌ها با توجه به اینکه افراد خانواده، بیشترین زمان خود را جهت پخت و پز و شستشو در آن صرف می‌کنند، همواره در معرض فرسایش قرار دارد. بنابراین، انتخاب یک سطح مناسب برای روی کانتر و کابینت آشپزخانه از اهمیت بسزایی برخوردار است. سطوح متخلخل و بی دوام مانند چوب یا لمینت انتخاب مناسبی برای این مکان حساس نیستند. سنگ طبیعی بهترین گزینه جهت پوشاندن سطوح خارجی آشپزخانه است. سنگ‌ها نه تنها بادوام هستند، بلکه یک عنصر طراحی بی‌نظیر، مدرن و تحسین برانگیز نیز به شمار می‌آیند. صفحات سنگی بزرگ یا همان سنگ اسلب برای پوشش سطوح داخل آشپزخانه بسیار ایده‌آل هستند. استفاده از سنگ‌های با کیفیت و زیبا، ارزش خانه را افزایش می‌دهد.

انواع مختلف و متفاوتی از سنگ‌های طبیعی برای طراحی منازل وجود دارد، که انتخاب را دشوار می‌کند. در ادامه به معرفی ۴ نوع سنگ طبیعی مرغوب و با کیفیت می‌پردازیم.

  • گرانیت

افرادی که با طراحی داخلی آشنایی دارند، از انتخاب سنگ گرانیت به عنوان اولین گزینه تعجب نخواهند کرد. سنگ گرانیت از دیرباز به دلیل برخورداری از زیبایی و دوام بالا، انتخاب اول طراحان و سازندگان برای کانتر و میز بوده است. به عبارت دیگر، هیچ نوع سنگ طبیعی هم سطح سنگ گرانیت نخواهد بود، اما سنگ گرانیت به لحاظ قیمت و هزینه مقرون به صرفه نیست و فقط در پروژه‌های ساختمانی لوکس و لاکچری مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ گرانیت در زمره سنگ‌های آتشفشانی یا آذرین قرار دارد که به طور طبیعی در پوسته زمین، جایی که فشار بالا و دما بیش از ۲۳۰۰ درجه فارنهایت است، تشکیل می‌شود. این سنگ از مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و فشار برخوردار است. شایان ذکر است که قبل از استفاده به عنوان کانتر و میز، باید به اندازه کافی صیقل داده شود تا هرگونه منفذ و شکاف در آن از بین برود.

  • کوارتزیت

سنگ کوراتزیت، همانند گرانیت، سنگی است که به طور طبیعی وجود دارد و زیبایی و دوام قابل توجه آن از ویژگی‌هایی است که آن را به یک انتخاب هوشمندانه برای آشپزخانه تبدیل می‌کند. این سنگ نسبت به گرانیت یک مزیت مهم دارد و آن این است که سنگ کوراتزیت از چگالی بیشتری برخوردار بوده که این موضوع منجر به مقاومت بیشتر آن در برابر صیقل دادن، خراش و رنگ آمیزی می‌گردد.

  • کریستال

سنگ کریستال در واقع همان سنگ مرمریت است. این نوع سنگ به دلیل فشار ناشی از تزریق ماگما با درجه حرارت بالا در مدت زمان طولانی، مجدداً تبلور می‌یابد. سنگ کریستال دارای بلورهای درشت بوده که به راحتی قابل مشاهده است و به دلیل وجود این بلورها، به آن سنگ کریستال می‌گویند. شایان ذکر است که در ایران به دلیل اینکه صدای ضربه به این سنگ، شبیه به صدای ضربه به ظروف چینی به گوش می‌رسد، به سنگ چینی شهرت دارد. سنگ کریستال دارای دو ماده معدنی ولاستونیت و کلیست است و غالباً در زمینه‌های خاکستری تیره تا روشن به همراه رگه های سیاه و زرد وجود دارد.

  •  مرمر

سنگ مرمر، با قدمت بسیار طولانی همواره در بناهای تاریخی و کلاسیک به عنوان مصالح ساختمانی مجلل مورد استفاده قرار گرفته است. غالباً، در نظر عامه مردم، سنگ مرمر یک سنگ ظریف و با شکوه می‌باشد. سنگ مرمر یک سنگ دگرگون شده از سنگ آهک است که در معرض فشار شدید پوسته زمین به طور طبیعی شکل گرفته است. ناخالصی‌های موجود در سنگ مرمر به آن این امکان را می‌دهد تا طیف رنگی گسترده‌ای داشته باشد. سنگ مرمر با وجود محبوبیت بسیار زیاد در بین مشتریان، نسبت به سایر گزینه ها از دوام بالایی برخوردار نیست.

برای مشاهده انواع سنگ اسلب در کارخانه زمردین نما، روی لینک درج شده کلیک کنید.

برای آنکه بدانید سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟ روی لینک آن کلیک کنید.

برای اطلاع از نحوه تماس با ما، کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات سنگ زمردین نما و مشاوره روی لینک درج شده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *