آيا از سنگ گرانیت مشکی برای کانتر آشپزخانه می‌توان استفاده کرد؟

سنگ نما رومی|Roman facades stones
برای سنگ نما رومی از چه سنگ‌هایی استفاده می‌شود؟
5 فوریه, 2022
سنگ چینی سفید سیرجان|Sirjan white porcelain stone
آشنایی با سنگ چینی سفید سیرجان و کاربردهای آن
26 فوریه, 2022
سنگ نما رومی|Roman facades stones
برای سنگ نما رومی از چه سنگ‌هایی استفاده می‌شود؟
5 فوریه, 2022
سنگ چینی سفید سیرجان|Sirjan white porcelain stone
آشنایی با سنگ چینی سفید سیرجان و کاربردهای آن
26 فوریه, 2022
سنگ های تزئینی ساختمان

سنگ گرانیت

آشپزخانه یکی از اجزای اساسی و مهم هر خانه‌ای است که در زیبایی خانه بسیار تأثیر دارد. با طراحی مناسب و انتخاب رنگ در دیزاین آن می‌توان بر زیبایی آشپزخانه و جلوه آن در خانه افزود. انتخاب طرح و رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه به سبک طراحی بستگی دارد و بسیار مهم است. سنگ کانتر آشپزخانه یکی از اجزایی است که روزانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در معرض آسیب‌های مختلفی قرار دارد. ویژگی‌هایی که سنگ کانتر باید داشته باشد شامل مقاومت در برابر ضربه، خط و خش، جذب آب پایین و مقاومت بالا در برابر سایر موارد باشد که سنگ گرانیت مشکی این ویژگی‌ها را داراست.

گرانیت و دیزاین آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه استفاده از سنگ گرانیت مشکی می‌تواند وقار و جلوه‌ای نیرومند به وجود آورد. در بعضی از طراحی‌ها برای چشم‌گیری بیشتر، از رنگ‌های متضاد مانند سفید و مشکی می‌توان استفاده کرد. سنگ اسلب بین کابینتی مشکی در جنس‌ها و طرح‌های مختلفی عرضه می‌شود. این سنگ می‌تواند در طیف رنگی مشکی به‌صورت ساده و روشن، مات و براق و … باشد.

سنگ گرانیت مشکی بسیار شیک بوده و یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای کانتر آشپزخانه است. این سنگ انواع مختلفی دارد که با توجه به هر نوع سلیقه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد. سنگ‌های گرانیت با رگه‌های طلایی و مسی‌رنگ یا مشکی یکدست، از جمله نمونه‌های زیبایی هستند که برای کانترتاپ انتخاب بی‌نظریند.

۲ دیدگاه اشتباه درباره کانترهای گرانیتی مشکی

کانترهای مشکی ساخته‌ شده از سنگ گرانیت براق یا مات، بارگه‌های کم ‌و بیش و پاشیده شدن سایه‌های مختلف، همیشه ظاهری فریبنده ایجاد می‌کنند.

برخی از افراد ممکن است در استفاده از کانترهای گرانیتی مشکی در آشپزخانه خود ترس داشته باشند. دیدگاه این افراد این است که استفاده از  این نوع گرانیت می‌تواند آشپزخانه را به فضایی تاریک و کسل تبدیل کند. بعضی دیگر هم فکر می‌کنند که تمیز کردن و نگه داری از این سنگ دشوار است. اما حقیقت این است که اگر یکی از رنگ‌های گرانیت مشکی را انتخاب کنید، تصمیم بسیار خوبی گرفته‌اید. گرانیت تیره هنگامی که با کابینت و دیوارهای رنگ‌های روشن‌تر ترکیب می‌شود، فضا را تاریک نشان نمی‌دهند. برعکس، این ترکیب نشان خواهد داد که کانترهای مشکی تنها عنصر منطقی و بهترین انتخاب برای این نوع فضا بوده‌اند. همچنین، گرانیت سیاه به دلیل متراکم بودن آن، احتمال جذب لکه ها بسیار کمتر از سنگ‌های دیگر است. این امر باعث می شود که نگهداری کانترتاپ‌ گرانیتی مشکی حتی آسان تر باشد. در ادامه درباره نحوه نگهداری از این سنگ صحبت می‌کنیم. نکته مهم دیگر این است که تصمیم بگیرید آیا کانتر آشپزخانه مشکی مکمل سبکی هستند که می‌خواهید هرروز ببینید و از آن لذت ببرید یا خیر.

نحوه نگهداری از سنگ گرانیت 

تمیز نگه داشتن کانترهای گرانیتی مشکی اصلا کار سختی نیست. افرادی که کانترهای تیره در آشپزخانه خود دارند ارزش این عنصر گرانبها را می دانند. تمیز نگه داشتن کانترهای گرانیت مملو از عشق و علاقه است.

برای تمیز کردن کانترتاپ‌های گرانیتی سیاه، از پاک کننده های لیمو، سرکه یا آمونیاک استفاده نکنید. این مواد باعث خورده شدن سطح می‌شوند. برای مراقبت و نگهداری ایمن از کانتر آشپزخانه مشکی خود، از صابون، مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید. اگر مقداری الکل اضافه کنید، میکروب ها را نیز از بین می‌برند. برای پاک کردن این سنگ از دستمال‌های نرم و میکروفایبر استفاده کنید. نکته دیگر برای مراقبت بیشتر، اجسام خیلی داغ و با حرارت را به صورت مستقیم روی سنگ نگذارید.

با رعایت کردن این موارد دیگر هیچ مشکلی برای سنگ کانتر شما پیش نخواهد آمد و می‌توانید از زیبایی آن لذت ببرید.

ویژگی‌های سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یکی از مقاوم‌ترین و غیر قابل نفوذترین سنگ‌های طبیعی برای کانتر آشپزخانه بوده و دارای چندین نوع است. سنگ گرانیت نطنز، تویسرکان، فاشتی و غیره از انواع این سنگ هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این سنگ، انعطاف پذیر بودن آن است. در نتیجه می‌توان انواع ابزارها را روی آن به راحتی پیاده کرد.

سنگ گرانیت مشکی هر چه یکدست‌تر و مشکی‌تر باشد دارای قیمت بیشتری است. گرانیت دارای استحکام زیادی در برابر سرما و گرما است. از این سنگ در تمامی فضاهای ساختمان، هم داخل و هم خارج از ساختمان و آشپزخانه می‌توان استفاده کرد. از جمله کاربردهای دیگر این سنگ برای کف آسانسور، نما، راه پله، پارکینگ، حیاط، به صورت فیلم شده می‌باشد.

سختی بالای سنگ گرانیت در برابر حرارت، ضربه، خراش، مقاومت فشاری بالا و جذب آب ناچیز آن باعث شده است که این سنگ گزینه مناسبی برای کانتر آشپزخانه باشد. گرانیت می‌تواند مکمل بسیاری از رنگ تا در طراحی آشپزخانه باشد. ساب پذیری این سنگ باعث درخشش بیشتر آن و تأثیر بیشتر در جلوه آن می‌شود.

جهت آشنایی با انواع سنگ گرانیت مشکی و کاربردهای آن روی لینک درج شده کلیک کنید.

از کارخانه سنگ زمردین نما می‌توانید انواع سنگ گرانیت را به قیمت بسیار مناسب تهیه کنید.

فقط کافیست برای خرید گرانیت با ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *