هرآن چه درباره انواع سنگ مرمریت کرم باید بدانید!

نحوه برق انداختن سنگ کانتر گرانیتی|polishing granite counter stone
نحوه برق انداختن سنگ کانتر گرانیتی
13 آوریل, 2022
سنگ های تزئینی ساختمان
انتخاب بهترین سنگ اسلب پشت تلویزیون
14 می, 2022
نحوه برق انداختن سنگ کانتر گرانیتی|polishing granite counter stone
نحوه برق انداختن سنگ کانتر گرانیتی
13 آوریل, 2022
سنگ های تزئینی ساختمان
انتخاب بهترین سنگ اسلب پشت تلویزیون
14 می, 2022
سنگ کف ساختمان

سنگ کف ساختمان

سنگ مرمریت روشن

اگر به دنبال سنگ‌هایی لوکس، زیبا و خیره کننده هستید، سنگ‌های مرمریت را فراموش نکنید! سنگ‌های مرمریت جایگاه ویژه‌ای در قلب معماران و طراحان دکوراسون داخلی دارند! هیچ دو تخته‌ سنگ مرمریتی شبیه هم نیستند. این تنها بخشی از دلیلی است که چرا مرمریت‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. سنگ مرمریت کرم همیشه یکی از باارزش‌ترین سنگ‌ها برای خانه بوده است. از میزهای مرمریت براق گرفته تا کف‌پوش‌های مرمریت خنک. مرمریت روشن باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شود و نمایی لوکس به منزل می‌بخشد. این سنگ زیبا از کربنات کلسیم است که در معرض فرآیند تبلور مجدد طبیعی قرارگرفته است. سنگ مرمریت در اثر دگرگونی سنگ‌های دیگر در دماهای بالا و فشارهای شدید ایجاد می‌شود. درنتیجه این فرآیند، کانی‌ها، بافت‌ها و ساختارهای جدید، تعداد زیادی از انواع مختلف سنگ مرمریت را به وجود می‌آورند. مرمریت سنگی زیبا است که به دلیل این اتفاق طبیعی و تصادفی، در رنگ‌ها و بافت های مختلف یافت می‌شود.

سنگ مرمریت از معادن مختلف بریده و تهیه می‌شود بنابراین انواع مختلفی دارد. بنابراین یکی از روش‌ها برای دسته‌بندی سنگ‌های مرمریت، بر اساس طیف رنگی است.

انواع سنگ مرمریت کدام است؟

در ایران سنگ‌های مرمریت بر اساس معادن و رنگ‌ها دسته‌بندی می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

مرمریت آباده، اسپایدر، پرطاووسی ارسنجان، مهکام، هرسین، خوی، جوشقان، دیپلمات، چریکی، دیاموند، جیرفت، دهبید آرا، دهبید زارع، دهبید شایان، سیمکان، نجف آباد، چهرک، بجستان، اپرادور، انارک، خوبسنگان، پرشین سیلک، گوهره،  نظر آباد، معلی یزد، بیرجند، گل چشمه محلات، گل رز، پل پیشه کردستان و رز بافق

اما نوع دیگری از دسته‌بندی وجود دارد که بر اساس طیف رنگی دسته‌بندی می‌شوند و رنگ‌هایی از جمله سفید، زرد، مشکی، خاکستری، سبز، آبی و کرم که هرکدام از آن‌ها طرح‌ها و رنگ‌های زیادی دارد را شامل می‌شود.

آشنایی با مرمریت کرم

مرمریت کرم، طیف گسترده‌ای دارد. این سنگ یک گزینه بسیار خوب و انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. زیرا که همیشه زیبایی خود را دارد. برخی از رنگ‌های آن گرم‌تر و بعضی سردتر هستند. اما همه این سنگ‌ها زرق ‌و برق خود را دارند. طیف گسترده‌ای از رنگ‌های بژ با هنرمندی تمام، فضای شما را با نور خاص خود درخشان می‌کنند.

سنگ مرمریت کرم، زیبایی بی‌نظیری دارد. این سنگ در محیط، گرما و سبکی خاص را ارائه می‌دهد. کسانی که تصمیم به استفاده از آن را دارند می‌دانند که این یک انتخاب بی‌نظیر است!

انواع سنگ مرمریت کرم رنگ کدم‌اند؟

سنگ مرمریت کرم در انواع مختلفی وجود دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنگ مرمریت کرم دهبید که از منطقه دهبید استخراج می‌شود. این سنگ‌ها شامل سنگ دهبید چاه مرغی، شایان، زارع، احرار، انگورک، چهرک و حسن‌آباد می‌شود.
 • سنگ مرمریت خوی که در رنگ‌های نسکافه‌ای و روشن‌تر وجود دارد.
 • مرمریت پارادایس دارای تم کرم بژ با رگه‌های فسیلی است. هر چه میزان این رگه‌ها کمتر باشد، کیفیت سنگ بیشتر بوده و قیمت بیشتری خواهد داشت. این سنگ مقاومت سایشی خوبی دارد و بسیار به سنگ دهبید نزدیک است.
 • سنگ مرمریت گندمک همان‌طور که از نام آن مشخص است شبیه گندم‌زار است و رگه‌های تیره مایل به طوسی دارد. این سنگ در برابر نور خورشید مقاوم بوده و در مکان‌های بیرونی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.
 • مرمریت کاپوچینو یک سنگ مرمریت جدید در ایران است که زمینه‌ای بژ و گل‌هایی به رنگ قهوه‌ای یا هم‌رنگ کاپوچینو دارد. رگه‌های آن متمایل به زرد است. از این سنگ به دلیل مقاومت آن در پله‌ها نیز استفاده می‌شود.
 • سنگ اداوی نوع دیگری از سنگ مرمریت کرم است که ارزان ‌قیمت بوده و در دسترس است. دارای تم رنگی کرم و صورتی است که رگه‌های نامنظم قهوه‌ای با هاله‌ای از گل‌های سفید دارد. این سنگ به سنگ گل پنبه‌ای نیز شهرت دارد. سنگ اداوی پرتی کمی دارد که آن را مقرون ‌به ‌صرفه کرده است. طیف رنگی گسترده‌ای دارد و در سورتهای مختلف دسته‌بندی می‌شود.
 • سمیرم ازجمله روشن‌ترین سنگ‌های مرمریت است که طیف رنگی از کرم تا سفید را شامل می‌شود. دانه‌های ریز قهوه در این سنگ مشاهده می‌شود و جایگزین مناسبی برای سنگ‌های تراورتن است.
 • سنگ مرمریت هرسین که طیف رنگی کرم تا خاکستری را شامل می‌شود که دارای خطوط ظریف تیره‌ای است. این سنگ یکی از مرغوب‌ترین و محبوب‌ترین سنگ‌های مرمریت است.
 • سنگ صلصالی دارای رنگ‌های کرم با رگه‌های قرمز و نارنجی است. رگه‌های آن خطوطی منحنی هستند.
 • مرمریت آباده در سورت‌های مختلفی وجود دارد که طیف رنگی پرتقالی و اناری را شامل می‌شود. این سنگ جذب رطوبت بالایی دارد و برای مکان‌های مرطوب مناسب نیست. سنگ مرمریت پارسیان ایرجی، کرم آباده و … ازجمله این سنگ‌ها هستند.
 • مرمریت پرطاووسی با طیف رنگی کرم تا قهوه‌ای و طوسی است که رگه‌های قهوه‌ای در آن دیده می‌شود.

ویژگی‌های مرمریت کرم چیست؟

سنگهای مرمریت کرم اغلب کم رگه یا دارای رگه‌های طلایی قهوه‌ای است. سنگ‌های مرمریت کرم کم رگه دارای ظاهری یکنواخت و یکدست هستند. این مسئله باعث شده از سنگ‌های مرمریت کرم کم رگه به میزان زیادی در ساختمان استفاده شود. در نتیجه از جمله سنگ‌های محبوب به ‌حساب می‌آیند.

کاربرد سنگ مرمریت کرم‌رنگ چیست؟

سنگ مرمریت کرم نباید در فضای بیرونی ساختمان و فضاهایی که در تماس با نور خورشید هستند به‌کار برده شوند. زیرا ممکن است تغییر رنگ دهند. این سنگ بر اساس طیف رنگی که دارد در فضاهای مختلف داخل ساختمان به‌کار برده می‌شود و گزینه مناسبی برای سنگ کف است. در طراحی فضا به ‌وسیله سنگ مرمریت کرم، بهتر است با رنگ‌های غیر همرنگ ترکیب شود. برای مثال رنگ‌های مشکی، قرمز یا قهوه‌ای می‌تواند ترکیب‌های زیبایی را در دکوراسیون داخلی منزل با این سنگ ایجاد کند.

این سنگ برای دیوارها، لابی، هتل‌ها، کانتر و پله‌ها نیز کاربرد دارد. از این سنگ برای ساخت روشویی سرویس‌های بهداشتی نیز استفاده می‌شود.

خرید سنگ مرمریت کرم از زمردین نما

کارخانه سنگ زمردین نما عرضه کننده انواع سنگ مرمریت کرم و سنگ مرمریت روشن با بالاترین کیفیت است. تمامی سنگ‌ها با بهترین قیمت در دسترس شما عزیزان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از کارشناسان خبره ما در بخش فروش مشاوره بگیرد و خریدی مطمئن را تجربه کنید. جهت اطلاع از قیمت سنگ مرمریت کرم فقط کافیست با ما در تماس باشید.

جهت مشاهده انواع سنگ مرمریت روی لینک درج شده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *