بهترین سنگ مرمریت برای کف ‌پوش کدام است؟

علت شوره سنگ و نحوه از بین بردن آن|stone dandruff
علت شوره سنگ و نحوه از بین بردن آن
13 ژوئن, 2024
بهترین سنگ پله قیمت مناسب برای راه پله|Familiarity with staircases
آشنایی با سنگ پله قیمت مناسب برای راه پله
25 ژوئن, 2024
علت شوره سنگ و نحوه از بین بردن آن|stone dandruff
علت شوره سنگ و نحوه از بین بردن آن
13 ژوئن, 2024
بهترین سنگ پله قیمت مناسب برای راه پله|Familiarity with staircases
آشنایی با سنگ پله قیمت مناسب برای راه پله
25 ژوئن, 2024
سنگ کف

سنگ کف

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمریت یک نوع سنگ دگرگونی کریستالی سخت از سنگ آهک بوده، به‌ طوری‌که سنگ رسوبی آهکی در طول زمان تحت ‌فشار و حرارت بالا سخت و کریستالی شده است. معمولاً سنگ‌های مرمریت سفید با خال‌ها یا رگه‌های رنگی هستند که ممکن است صیقل داده شوند و در ساخت ‌و ساز یا مجسمه ‌سازی استفاده می‌شوند. سنگ مرمریت با توجه به ویژگی‌هایی که دارد از جمله سنگ‌هایی است که بیشترین استفاده برای کف ‌پوش ساختمان را دارد. این سنگ دارای ضخامت و فراوری مناسب است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای کف ‌پوش هال و سالن پذیرایی ساختمان‌های مسکونی، کف‌پوش اتاق، لابی، واحدهای تجاری و اداری، کف پله و پاگرد می‌باشد. در ادامه با بهترین سنگ مرمریت برای سنگ کف آشنا می‌شویم.

انواع سنگ مرمریت کدام است؟

سنگ مرمریت در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد و تنوع آن بسیار زیاد است. این نوع سنگ طبیعی برای کف‌ پوش ساختمان بسیار گزینه مناسبی هستند. تعدادی از این سنگ‌ها عبارت‌اند از:

  •  دهبید
  •  پرشین سیلک
  •  کاپوچینو
  •  لاشتر

هرکدام این نوع سنگ‌های مرمریت، با توجه به طرح و نقش یا معدنی که از آن استخراج می‌شوند، خود به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

سنگ کف‌ پوش چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد ؟

سنگ کف‌ پوش با توجه به نوع کاربری مکانی که استفاده می‌شود انواع گوناگونی دارد که باید به آن توجه داشت. برای فضاهای تجاری، هتل‌ها، خانه‌ها یا لابی سالن‌ها و … سنگ متناسب با همان مکان باید استفاده شود. به‌طورکلی سنگ کف‌پوش باید با فضا سازگار باشد، دوام و استحکام کافی را داشته باشد و به‌ راحتی قابل تهیه باشد. علاوه بر این موارد، سنگ کف‌پوش باید جذب آب کمی داشته باشد و در حین حفظ زیبایی، نظافت و نگهداری آن ساده و آسان باشد. سنگ مرمریت با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، مانند ضخامت مناسب و فراوری خوب آن از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب سنگ کف ‌پوش است. از میان انواع سنگ‌های مرمریت، سنگ دهبید یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کف ‌پوش، هم در فضای داخل خانه و هم در محیط‌های خارج از خانه مانند لابی، راه‌پله، سالن و غیره است.

چرا سنگ دهبید بهترین سنگ مرمریت برای کف ‌پوش است؟

با توجه به موارد بیان ‌شده در مورد این‌که یک سنگ کف ‌پوش باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، سنگ دهبید بهترین سنگ مرمریت برای کف ‌پوش است. زیرا این سنگ تمامی این ویژگی‌ها را دارا است. سنگ دهبید سنگی مرغوب و باکیفیت است که در انواع رنگ‌ها و طرح‌های متنوع موجود است. این سنگ پس از استخراج از معدن به بهترین شکل فراوری‌شده و در اندازه‌های مختلف برش داده می‌شود. استحکام سنگ دهبید آن را در برابر ترک خوردن مقاوم کرده است و در برابر رفت‌ و آمد دچار سابیدگی نمی‌شود که گزینه مناسبی برای محل‌های پررفت‌ و آمد مانند لابی‌ها و راهروها است. این سنگ نفوذپذیری بسیار پایینی دارد. جذب رطوبت آن نیز بسیار ناچیز است که در نتیجه برای سرویس‌های بهداشتی نیز مناسب است. طیف رنگی آن از روشن تا تیره، انواع رنگ‌ها را شامل می‌شود که با توجه به سلیقه و مکان مورد استفاده می‌تواند بهترین باشد. شفافیت سنگ دهبید به شما این امکان را می‌دهد که از نور طبیعی استفاده کنید. سنگ دهبید با توجه به ویژگی‌هایی که دارد از بهترین سنگ‌های کف ‌پوش صادراتی نیز است.

برای مشاهده انواع سنگ مرمریت روی لینک درج شده کلیک کنید.

برای آنکه با علت شوره سنگ و نحوه از بین بردن آن آشنا شوید روی لینک درج شده کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات درباره قیمت سنگ مرمریت و مشاوره درباره انتخاب سنگ با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *