سنگ چینی سفید سیرجان|Sirjan white porcelain stone
آشنایی با سنگ چینی سفید سیرجان و کاربردهای آن
26 فوریه, 2022
معایب و مزایای سنگ چرمی|advantages and disadvantages of leather stone
معایب و مزایای سنگ چرمی چیست؟
9 آوریل, 2022
سنگ چینی سفید سیرجان|Sirjan white porcelain stone
آشنایی با سنگ چینی سفید سیرجان و کاربردهای آن
26 فوریه, 2022
معایب و مزایای سنگ چرمی|advantages and disadvantages of leather stone
معایب و مزایای سنگ چرمی چیست؟
9 آوریل, 2022
آشنایی با پرداخت سنگ چرمی|leather stone polishing

پرداخت سنگ‌

برای استفاده از سنگ‌ها در ساختمان باید آن‌ها را پرداخت کرد. زیرا سنگ‌ها در حالت عادی ظاهری خشن و نتراشیده دارند. برای پرداخت سنگ‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام از این روش‌ها در زیبا کردن سنگ‌ها اهمیت خاص خود را دارند. پرداخت سنگ‌ها در افزایش دوام و طول عمر سنگ‌ها نیز مؤثر است. با توجه به کاربرد سنگ‌ها از پرداخت‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برخی باعث براقی یا مات شدن سنگ می‌شود و برخی ظاهری خاص و متفاوت را در سنگ ایجاد می‌کنند. یکی از روش‌های پرداخت سنگ، چرمی کردن آن‌ها است. پس بهتر است قبل از خرید سنگ، درباره انواع پرداخت آن مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را با توجه به نیاز و سلیقه خود داشته باشید.

لوکس همچون چرم!

فرآیندی که در آن سنگ با استفاده از دستگاه‌های مخصوص پرداخت و ساب زده می‌شود تا رویه آن حالتی مخملی پیدا کند را چرمی کردن سنگ می‌گویند. چرمی کردن سنگ یا پرداخت سنگ چرمی روشی از پرداخت است که برای هر نوع سنگی نمی‌توان پیاده کرد. در این نوع پرداخت محدودیت‌هایی در انتخاب سنگ وجود دارد و بیشتر سنگ‌های مرمریت و تراورتن چرمی می‌شوند.

سنگ چرمی چه کاربردی دارد؟

چرمی کردن سنگ باعث می‌شود که سنگ‌هایی که ارزش کمتری دارند زیبا و ارزشمند شوند. این کار به سنگ‌ها عمق می‌دهد و بافت آن‌ها را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. از سنگ چرمی در دیوارهای خارجی، روی کانتر و برای فضای بین کابینت‌ها می‌توان استفاده کرد. چرمی کردن سنگ باعث می‌شود که رنگ سنگ‌ها حفظ ‌شده و ظاهری بافت‌دار در آن‌ها ایجاد شود. همچنین این کار باعث می‌شود که نگهداری و مراقبت از سنگ‌ها راحت‌تر باشد.

پرداخت سنگ چرمی چگونه انجام می‌شود؟

چرمی کردن سنگ‌ها در طی یک فرآیند انجام می‌شود که هوندکردن مرحله‌ آغازین آن است. پس از هوند کردن با فرچه‌های مخصوصی، سطح سنگ ساب داده می‌شود تا بافت و جنس دلخواه به دست آید. برای به وجود آوردن بافتی متفاوت از فرچه‌های مختلفی استفاده می‌شود. برای ساب زدن سنگ در طی فرآیند چرمی کردن، از دستگاه ساب مخصوصی استفاده می‌شود که در درون آن فرچه‌هایی به اسم لقمه وجود دارد. لقمه‌ها اندازه و شکل مختلفی دارند که در طول فرآیند پرداخت سنگ چرمی هرکدام برای یک مرحله خاص هستند. در طول این فرآیند سنگ اسلب روی نقاله قرار داده می‌شود و با حرکت نقاله سنگ‌ها وارد دستگاه ساب می‌شوند. سپس لقمه کار خود را شروع کرده و مانند سنباده، سطح سنگ را ساب می‌زند تا به زبری مورد نظر برسد. فرچه‌های ابتدایی، زبرتر و فرچه‌های انتهایی نرم‌تر هستند.

در مرحله صیقلی کردن سنگ‌ها، رنگ‌ها برجسته‌تر می‌شوند و سطح سنگ صاف و براق می‌شود تا حدی که نور توسط سطح سنگ بازتاب می‌شود. هر چه لقمه‌های انتهایی دستگاه نرم‌تر باشند و تعداد آن‌ها بیشتر باشد، سطح سنگ صیقلی‌تر شده و در نتیجه نگهداری از سنگ صیقلی راحت‌تر می‌شود. شفافیت این سنگ‌ها در طولانی ‌مدت حفظ خواهد شد. فرآیند صیقلی کردن نیز همانند چرمی کردن از فرچه‌های زبر و نرم استفاده می‌شود و برای شفاف‌تر شدن از فرچه‌های اسیدی استفاده می‌شود. در انتها با استفاده از فرچه‌های شوینده، اسیدهای باقی‌مانده شسته می‌شود و سطح پاک ‌شده را معمولاً رزین می‌زنند.

چه سنگ‌هایی برای چرمی کردن مناسب هستند؟

برای چرمی کردن سنگ‌ها، سنگ‌های تیره گزینه مناسب‌تری هستند. میزان چرمی شدن سنگ‌ها نسبت به هم متفاوت است. سنگ‌هایی که یکدست‌تر هستند، صاف‌تر و ظریف‌تر از سنگ‌هایی می‌شوند که به‌صورت ترکیبی هستند. چرمی کردن سنگ‌ها باعث می‌شود که طرح سنگ‌ها بیشتر نمایان شود. البته این موضوع به سنگ مورد استفاده نیز ارتباط دارد.

خرید سنگ چرمی از سنگفروشی زمردین نما

شما می‌توانید انواع سنگ با پرداخت چرمی را از سنگ فروشی زمردین نما تهیه کنید. پرداخت چرمی در کارخانه سنگ زمردین نما با نهایت دقت انجام می‌شود. زیبایی این سنگ‌ها چشم نواز بوده و از آن می‌توانید در بنای خود استفاده کنید. همانطور که چرم یک کالای لوکس است، سنگ‌های با پرداخت چرمی نیز ظاهری خاص و لوکس را به فضا می‌بخشند. سنگ‌های مشکی و تیره با پرداخت چرمی بسیار طرفدار داشته و در کنار دکوراسیون روشن، یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید داشته باشید.

جهت مطالعه درباره سبک‌های دکوراسیون داخلی با استفاده از سنگ طبیعی روی لینک درج شده کلیک کنید.

همچنین جهت آشنایی با انواع سنگ ساختمانی روی لینک درج شده کلیک کنید.

نیاز به راهنمایی بیشتری برای انتخاب و خرید سنگ دارید؟ جهت کسب مشاوره می‌توانید با ما در تماس باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *