استفاده از سنگ دهبید چه معایب و مزایایی به همراه دارد؟

بزرگترین سنگ فروشی زمردین نما|benefits of buying stone from Zomorodin nama
خرید از سنگ فروشی زمردین نما چه مزایایی به همراه دارد؟
10 اکتبر, 2021
بیشترین کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد|Abbasabad travertine stone
بهترین کاربرد سنگ تراورتن عباس‌آباد و معرفی آن
21 دسامبر, 2021
بزرگترین سنگ فروشی زمردین نما|benefits of buying stone from Zomorodin nama
خرید از سنگ فروشی زمردین نما چه مزایایی به همراه دارد؟
10 اکتبر, 2021
بیشترین کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد|Abbasabad travertine stone
بهترین کاربرد سنگ تراورتن عباس‌آباد و معرفی آن
21 دسامبر, 2021
استفاده از سنگ دهبید چه مزایا و معایبی دارد؟|advantages and disadvantages of using Dehbid stone

ویژگی سنگ دهبید

سنگ دهبید از خانواده سنگ‌های مرمریت بوده که بسیار مرغوب و باکیفیت است. نام‌گذاری آن از روی منطقه‌ دهبید در استان فارس که این نوع سنگ در آنجا وجود دارد گرفته‌شده است. این سنگ در بسیاری از کشورهای اروپایی و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس نیز استفاده می‌شود. سنگ دهبید ازجمله سنگ‌هایی است که با توجه مزایایی که دارد به‌عنوان سنگ صادراتی از آن یاد می‌شود. این سنگ انواع مختلفی دارد که شامل شایان، اصل، زارع، حسن‌آباد، چاه مرغی، ثمین، انگورک می‌شود.

استفاده از سنگ دهبید چه مزایایی دارد؟

سنگ دهبید استحکام بسیار زیادی در برابر ترک خوردن دارد و مقاومت آن در برابر شکنندگی بسیار بالا است.

جذب آب این سنگ بسیار ناچیز است، به همین دلیل قابلیت استفاده به‌عنوان سنگ سرویس‌های بهداشتی را دارد. همچنین به دلیل جذب کم آب، از این سنگ در محیط‌های مرطوب نیز استفاده می‌شود. خاصیت جذب ناچیز آب، عمر سنگ را افزایش می‌دهد. به‌طورکلی سنگ ساختمانی نباید آب زیادی را به خود جذب کند، زیرا باعث متلاشی شدن آن می‌شود.

این سنگ مرمریت تخلخل بسیار کمی دارد، بنابراین مواد شوینده و مواد شیمیایی در آن نفوذ نمی‌کند و به‌راحتی شسته شده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می‌کند. میزان تخلخل ازجمله ویژگی‌های فنی سنگ است و کم بودن تخلخل سنگ، با توجه به‌جایی که سنگ در آن استفاده می‌شود یک مزیت برای آن محسوب می‌شود. باید اضافه کرد که سنگ‌هایی که تخلخل کمی دارند برای مناطق سردسیر مناسب هستند. زیرا در برابر یخبندان و وزش باد مقاوم هستند.

مقاومت بالای سنگ مرمریت دهبید مزیت دیگر این سنگ است. زیرا از این سنگ را در برابر سابیدگی، حین رفت ‌و آمد محافظت می‌کند. مقاومت بالا، مزیت ساب پذیری را نیز به همراه دارد.

تنوع رنگی ایده آل و زیبایی این سنگ مزیتی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، این سنگ دارای رنگ‌های متنوع با طیف روشن و تیره در طراحی‌های گوناگون متناسب با هر سلیقه‌ای است. شفافیت این سنگ مزیت استفاده از نور طبیعی را با انعکاس آن به همراه می‌آورد.

استفاده از سنگ مرمریت دهبید برای فضای داخلی ساختمان توصیه می‌شود و فضای داخلی را بسیار زیبا می‌کند. تقریباً در هر قسمتی از خانه می‌توان از این سنگ مرمریت استفاده کرد.

استفاده از سنگ مرمریت دهبید چه معایبی دارد؟

سنگ دهبید معایبی را نیز دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌ پوشی کرد.

یکی از معایبی که این سنگ دارد این است که برای نمای ساختمان مناسب نیست که در ادامه علت‌های آن بیان می‌شود:

  • این سنگ به دلیل تراکم بالا دارای وزن زیادی است.
  • سنگ دهبید نسبت به سایر سنگ‌های نما قیمت بیشتری دارد.
  • سنگ‌های مرمریت که دهبید یکی از انواع آن است در برابر نور خورشید تغییر رنگ می‌دهند.
  • این نوع سنگ، وزن سازه را بالا می‌برد.
  • سنگ دهبید با توجه به ویژگی‌هایی که دارد در برابر هوازدگی مقاوم نیست و در فضای بیرونی دچار هوازدگی می‌شود. قسمت‌های آهکی آن از بین رفته، دچار ترک می‌شود و رفته‌رفته خورد می‌شود.

.سنگ دهبید نسبت به سایر سنگ‌ها قیمت بالاتری دارد که می‌توان آن را یک عیب دانست. زیرا قیمت بالا هزینه‌ها را افزایش می‌دهد و استفاده از آن را محدودتر می‌کند. اما زیبایی و ویژگی‌های این سنگ، دهبید را همچنان به یکی از پرطرفدارترین سنگ‌های ساختمانی برای دکوراسیون داخلی و معماری داخلی تبدیل کرده است.

برای آشنایی با انواع سنگ دهبید و نقش آن در ساختمان سازی روی لینک آن کلیک کنید.

جهت خرید سنگ مرمریت دهبید، کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تنوع محصولات در مجموعه نمایشگاهی سنگ زمردین نما بالا بوده و به راحتی می‌توانید سنگ دلخواهتان را با بهترین قیمت خریداری کنید. برای مشاهده لوکس‌ترین و جدیدترین سنگ‌های طبیعی روی لینک آن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *