برای سنگ دیوار منزل از کدام نوع سنگ اسلب استفاده کنیم؟

آب بندی سنگ تراورتن|travertine sealing
آب ‌بندی سنگ تراورتن هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟
10 مارس, 2024
آشنایی با سنگ مرمریت مشکی|black marble
با انواع سنگ مرمریت مشکی آشنا شوید
25 مارس, 2024
آب بندی سنگ تراورتن|travertine sealing
آب ‌بندی سنگ تراورتن هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟
10 مارس, 2024
آشنایی با سنگ مرمریت مشکی|black marble
با انواع سنگ مرمریت مشکی آشنا شوید
25 مارس, 2024
سنگ دیوار اسلب|slab home wall stone

سنگ اسلب

امروزه سنگ طبیعی، جایگاه ویژه و خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل بدست آورده است. جایگاهی غیرقابل انکار که با هیچ نوع مصالح دیگر قابل مقایسه نیست. حتی در دکورهای مینیمالیستی (کوچک و ظریف) نیز می‌توان ردپایی از سنگ طبیعی را در دکوراسیون داخلی مشاهده کرد. یک دیوارپوش یا سنگ دیوار یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شود. دیوار پوش سنگی علاوه بر زیبایی و حفظ گرما، یک دارایی مهم است. طراحان دکوراسیون برای دیوارپوش از سنگ‌های اسلب استفاده می‌کنند. هیچ کدام از مصالح ساختمانی در مقایسه با سنگ‌های اسلب، بیانگر دوام و ماندگاری نیستند.

 انواع دیوارپوش اسلب متناسب با دکوراسیون داخلی

طراحان داخلی با الهام گرفتن از تمام انواع مصالح طبیعی و غیرطبیعی، سعی در تبدیل فضای خام به یک خانه‌ گرم و گیرا را دارند. غالباً، نمای بیرونی و ظاهری دیوار‌های بزرگ در فضای داخلی منزل، مانند آشپزخانه، اتاق‌‌ها و سالن‌های پذیرایی با رنگ یا کاغذ دیواری پوشانده می‌شوند تا ظاهری متمایز داشته باشند. متاسفانه، رنگ و کاغذ دیواری دوام و ماندگاری چندانی ندارند. در مناطق پرتردد یا مرطوب، دیوارها هر چند سال یک‌ بار نیاز به ترمیم و بازسازی خواهند داشت. خوشبختانه، یک راه‌ حل بادوام و ماندگار وجود دارد، آن هم به کار بردن سنگ‌های اسلب طبیعی به عنوان دیوارپوش است.

سنگ اسلب به سنگ‌های غول پیکر در ابعاد بزرگ، مسطح و مستطیل شکل می‌گویند که ضخامتی نسبتاً کم در حد ۲ سانتی‌متر دارند. هر کدام از انواع سنگ‌های اسلب با توجه به میزان تراکم و درجات سختی در مکان‌های مختلفی به کار برده می‌شوند. در ادامه سنگ‌های اسلب که برای سنگ دیوار و دیوارپوش مناسب هستند را معرفی می‌کنیم.

  • سنگ اسلب مرمریت

بدون شک، سنگ مرمریت یکی از کاربردی‌ترین و پرطرفدارترین سنگ‌های طبیعی ساختمانی است که قابلیت برش در ابعاد اسلب را دارد. از ویژگی‌های بازر سنگ مرمریت می‌توان به تنوع رنگ اشاره کرد. همین خصوصیت موجب شده تا معماران و پیمانکاران پروژه‌های ساختمانی از این سنگ در بیشتر پروژه‌های ساختمانی از ابعاد کوچک تا بزرگ مانند اسلب استفاده کنند. بنابراین، سنگ اسلب مرمریت جز پرفروش‌ترین سنگ‌های ساختمانی می‌باشد. این سنگ را می‌توان تقریباً در تمامی فضاهای داخلی ساختمان به کار برد.

  • سنگ اسلب مرمر یا اونیکس

سنگ مرمر، سنگی رسوبی است که در کنار غارهای آهکی و چشمه‌های آب گرم و سرد تشکیل می‌شود. کانی اصلی این سنگ، کریستال‌های کلیست هستند که به سنگ مرمر، ویژگی منحصربفرد انعکاس نور را داده‌اند. معماران پروژه‌های لوکس و لاکچری از سنگ مرمر در ابعاد اسلب به خاطر ویژگی ذاتی آن یعنی قابلیت عبور نور در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند. بکارگیری نور در زیر این سنگ جلوه بسیار زیبا و چشم‌نوازی را به وجود می‌آورد. به همین دلیل به کارگیری سنگ دیوار مرمر تبدیل به یکی از روش‌های تزئین و زیباسازی دکوارسیون داخلی شده است.

  • سنگ اسلب تراورتن

سنگ تراورتن در امتداد چشمه‌های زیرزمینی و غارهای آهکی به وجود می‌آید. این سنگ دارای منافذ بازی است که در طی فراوری با دوغاب یا اوپوکسی پوشیده می‌شود. این سنگ را می‌توان در ابعاد اسلب برش داد و از آن در دکوراسیون داخلی به عنوان دیوارپوش راهروها، سرویس بهداشتی و در آشپزخانه استفاده کرد..

  • سنگ اسلب گرانیت

سنگ گرانیت قدیمی‌ترین، بادوام‌ترین و مستحکم‌ترین متریال ساختمانی است که در اثر گرما و فشار شدید در لایه‌‌های درونی زمین تشکیل می‌شود. این سنگ در زمره‌ی سنگ‌های آتشفشانی یا آذرین قرار دارد. سنگ گرانیت به سنگ همه‌کاره معروف است. به دلیل ویژگی‌های مانند دوام و استقامت بسیار بالا در برابر شرایط محیطی، یکی از پرطرفدارن‌ترین مصالح ساختمانی است. از این سنگ می توان در ساخت شومینه، نمای داخلی سرویس‌های بهداشتی و فضای آشپزخانه نیز استفاده کرد.

  • سنگ اسلب چینی

سنگ چینی یک از انواع سنگ‌های آهکی یا دولومیتی است که در اثر عوامل درونی زمین مجدداً متبلور می‌شود. در واقع سنگ چینی همان سنگ مرمریت است اما به دلیل نوع دانه‌بندی و بافت بلورین کریستال‌های آن به راحتی قابل مشاهده هستند به سنگ کریستال یا چینی معروف شده است. از این سنگ می‌توان در ابعاد اسلب برای دیوارپوش فضای داخلی منازل متناسب با دکوراسیون استفاده کرد.

برای آنکه بدانید از سنگ اسلب طبیعی برای چه مکان‌هایی می‌توان استفاده کرد؟ روی لینک درج شده کلیک کنید.

تنوع محصولات در مجموعه نمایشگاهی سنگ زمردین نما بالا بوده و به راحتی می‌توانید سنگ دلخواهتان را با بهترین قیمت خریداری کنید. برای مشاهده لوکس‌ترین و جدیدترین سنگ‌های طبیعی روی لینک آن کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *