ابعاد استاندارد سنگ کانتر آشپزخانه چقدر است؟

معرفی انواع سنگ تراورتن و مزایای آن|different types of travertine stone
معرفی انواع سنگ تراورتن و مزایای آن‌ها
26 دسامبر, 2023
انواع سنگ تراونیکس|types of Traonyx stones
معرفی انواع سنگ تراونیکس و مزایای آن
13 ژانویه, 2024
معرفی انواع سنگ تراورتن و مزایای آن|different types of travertine stone
معرفی انواع سنگ تراورتن و مزایای آن‌ها
26 دسامبر, 2023
انواع سنگ تراونیکس|types of Traonyx stones
معرفی انواع سنگ تراونیکس و مزایای آن
13 ژانویه, 2024
ابعاد استاندارد سنگ کانتر آشپزخانه|standard dimensions of a kitchen counter

سنگ کانتر آشپزخانه

اندازه و سایز متریال‌های مربوط به دکوراسیون داخلی منازل، بستگی به فضای داخلی مورد نظر دارد. با این حال، برای سازه‌های داخلی، اندازه‌ها و ابعاد استاندارد از پیش تعیین شده است. امروزه سبک‌های جدید و مدرن در دکوارسیون‌های داخلی، به‌ویژه طراحی آشپزخانه‌ها به گونه‌ای است که بیشتر در معرض دید قرار دارند. به همین دلیل، تاثیر بسیار زیادی در دکور داخلی خانه خواهند داشت. بنابراین، یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های دکوراسیون داخلی در معماری امروز، کانتر و میز آشپزخانه است. اما، در طراحی و نسبت آن باید از استانداردها و قوانینی پیروی کنید تا منجر به ایجاد ظاهر نامتعارف، غیر معمول یا دست و پا گیر نگردد. در ادامه ابعاد استاندارد سنگ کانتر آشپزخانه را بررسی می‌کنیم.

عرض استاندارد کانتر آشپزخانه

همان‌طور که گفتیم، عرض میز و کانتر آشپزخانه در نهایت به بزرگی یا کوچکی فضای منزل بستگی خواهد داشت. هر چند که بیشتر کانترهایی که در دکوارسیون آشپزخانه به کار می‌روند از ابعاد استاندارد برخوردار هستند. در عین حال در برخی از موارد، این ابعاد استاندارد ممکن است برای فضای آشپزخانه‌ای مناسب نباشد. بنابراین، سنگ کانتر آشپزخانه در ابعاد دلخواه قابل سفارش است. این نکته قابل ذکر است که برای سفارش کانتر آشپزخانه در ابعاد مورد نظر، باید هزینه‌ی اضافه‌تری پرداخت کنید. به طور کلی، عرض استاندارد برای کانترهای آشپزخانه ۲۵ اینچ معادل ۶۲.۵ سانتی‌متر است. با توجه به فضای داخلی این عدد می‌تواند، بین ۲۴ تا ۲۵ اینچ یعنی ۶۱ تا ۶۲.۵ سانتی‌متر متغیر باشد. همچنین، عرض کانترهای داخل حمام نیز به طور معمول بین ۱۹ تا ۲۲ اینچ یا ۴۸ تا ۵۵ سانتی‌متر می‌باشد.

چگونگی تعیین ابعاد استاندارد کانتر آشپزخانه

تعیین ابعاد استاندارد سنگ کانتر آشپزخانه به چندین عامل بستگی دارد. مهم‌ترین و کلیدی‌ترین عامل که مابقی عوامل را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، ابعاد سایر کابینت‌ها در آشپزخانه است. به‌‌طور معمول، عرض کابینت‌ها ۲۴ اینچ یا ۶۱ سانتی‌متر می‌باشد. همچنین کابینت‌ها در حمام دارای عرض بین ۱۸ تا ۲۱ اینچ یا ۴۶ تا ۵۳ سانتی‌متر هستند. با مقایسه این اعداد یک ابعاد استاندارد برای تعیین اندازه‌ی کانتر بدست می‌آید.

ابعاد استاندارد کانتر برای جزیره‌ی آشپزخانه

میزها یا جزیره‌ آشپزخانه، نسبت به میزهای معمولی، باید طول و عرض بزرگ‌‌تری داشته باشند، زیرا این سازه  در آشپزخانه، کاربردهای متفاوت و بسیار زیادی دارد. البته اندازه‌ جزیره، بستگی به فضای آشپزخانه دارد. ابعاد استاندارد برای جزیره در آشپزخانه ۲۷ اینچ یا ۶۸ سانتی‌متر است.

شایان ذکر است که عرض کانتر، تنها یکی از فاکتورهایی است که در طراحی آشپزخانه حمام و بازسازی خانه نقش اساسی دارد. غالباً استانداردهای طراحی، توسط صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی، پس از انجام بررسی‌های دقیق و تحقیقات زیاد تعیین می‌شود. همان‌طور که بیان کردیم، این اندازه‌گیری‌ها می‌تواند بر اساس فضای خاص هر منزل، تغییر کند و متفاوت باشند. اگر فضای آشپزخانه یا حمام کوچک یا بیش از حد بزرگ باشد، باید اندازه‌ی ابعاد سازه‌ها، متناسب با آن‌ها تعیین و تهیه شود.

دانستن و آگاهی داشتن از ابعاد استاندارد، به شما این امکان را می‌دهد که برای تمامی بخش‌های فضای مورد نظر خود برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید و بتوانید تا حد امکان از فضای خود استفاده نماید.

برای آنکه با ۴ سنگ اسلب مناسب برای آشپزخانه آشنا شوید! روی لینک درج شده کلیک کنید.

برای اطلاع از نحوه تماس با ما، کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات سنگ زمردین نما و مشاوره روی لینک درج شده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *