سنگ های تزئینی ساختمان
انواع سنگ های تزئینی ساختمان
3 جولای, 2023
سنگ های تزئینی ساختمان
کاربرد سنگ های تزئینی ساختمان
18 جولای, 2023
سنگ های تزئینی ساختمان
انواع سنگ های تزئینی ساختمان
3 جولای, 2023
سنگ های تزئینی ساختمان
کاربرد سنگ های تزئینی ساختمان
18 جولای, 2023
سنگ های تزئینی دیوار

دیوارهای ساختمان یکی از عناصر اصلی آن است و علاوه بر اینکه باید به استحکام آنها توجه داشت، استفاده و بکارگیری روش‌ها و مصالح مناسب برای زیباسازی دیوار و استفاده از سنگ های تزئینی دیوار موضوع قابل توجهی می‌باشد.

انتخاب مناسب سنگ های تزئینی دیوار

انتخاب سنگ های تزئینی دیوار با توجه به پارامترها و ویژگی های مختلف انجام می‌شود. کیفیت، طرح، سایز و از همه مهمتر قیمت سنگ های تزئینی دیوار نکاتی است که باید به آن توجه کامل داشته باشید.

سنگ های ساختمان مصارف مختلفی از نمای ساختمان، حمام و آشپزخانه، سنگ فرش ساختمان، پله و… دارند که یکی از کاربردهای مهم سنگ های ساختمانی استفاده از آن ها برای تزئین دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان است.

سنگ‌های دیواری که در فضاهای بیرونی استفاده می‌شوند مانند:

سنگ دیوار حیاط و دیوار خارجی / سنگ دیوار پارکینگ

سنگ های دیواری که در داخل خانه استفاده می شوند مانند:

سنگ دیوار پله / دیوار حمام / سنگ های تزئینی دیوار خانه / دیوار اتاق خواب / دیوار اتاق نشیمن / دیوار تلویزیون / دیوار شومینه / دیوار آشپزخانه

سنگ های تزئینی دیوار

دکوراسیون دیوار چه در نمای داخلی و چه در نمای بیرونی ساختمان بسیار موثر است. سنگ‌های ساختمانی دارای خواص گوناگونی هستند که بسته به نوع و جنس خود کاربردهای مختلفی دارند و برای تزئین دیوارهای ساختمان بسیار توصیه می‌شوند. البته همانطور که گفته شد هر سنگی را نمی‌توان برای هر فضایی استفاده کرد مثلا برای فضاهای داخلی می توان از انواع سنگ مرمر و برای فضای بیرون از سنگ‌های کریستال استفاده کرد البته خوب است بدانید که سنگ کریستال بسته به ویژگی‌های  آن قابلیت کار در هر دو فضا را دارد.

در حال حاضر سبک‌های جدید و فوق العاده زیبایی از سنگ‌های ساختمانی مانند طرح‌های بوکمچ یا فورمچ برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان وجود دارد. با استفاده صحیح از آنها می‌توانید به راحتی خانه، محل کار، رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و… را طراحی و تزئین کنید.

مزایای استفاده از سنگ های تزئینی دیوار

 

سنگ‌های طبیعی عموما عایق صدا هستند و از ورود صدا به فضا جلوگیری می‌کنند.

اگر در سنگ مورد استفاده انتخاب خوبی داشته باشیم، قطعا عایق حرارتی هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.

مزیت مهم سنگ‌های طبیعی این است که به راحتی تمیز می‌شوند.

سنگ های تزئینی دیوار برای سنگ دیوار حیاط و دیوار بیرونی ساختمان

 

در انتخاب سنگ دیوار برای حیاط ساختمان، ویلا، باغ و… به دلیل تماس مستقیم با عوامل جوی مانند تغییرات دما و رطوبت باید دقت ویژه‌ای داشته باشیم. اگر انتخاب خوبی نداریم باید به عواقب انتخاب خود توجه کنیم. از جمله مشکلات انتخاب نادرست: جدا شدن سنگ از دیوار، تغییر رنگ سنگ، اکسید شدن و شکستن سنگ است.

با این اصول انتخاب سنگ تراورتن و چینی کاملاً بر مرمریت و گرانیت ارجحیت دارد. البته اگرچه سنگ مرمر برای فضای بیرونی استفاده نمی‌شود اما می‌توان از ضخامت‌های بالا استفاده کرد و یا مثلا با اندیشیدن تدابیری مانند استفاده از پیچ می‌توان از سنگ گرانیت استفاده کرد. اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بعید است که بدانیم رنگ و دکور روی دیوارهای ما چقدر جذابیت کلی فضا را افزایش می‌دهد. اگر به تغییر فکر می‌کنید و به دنبال تجدید دکوراسیون منزل خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم خلاق باشید و ایده‌ای نوآورانه را امتحان کنید.

اگر به دنبال ماده‌ای هستید که گرما و رنگی روستایی را از خود به نمایش بگذارد و در عین حال کلاسیک باقی بماند، سنگ طبیعی بهترین راه است. این ماده هرگز از مد نمی‌افتد و راهی عالی برای احیای دکوراسیون منزل شماست.

سنگ‌های طبیعی هنوز یک گزینه محبوب هستند، اما سنگ‌های مصنوعی به طور فزاینده‌ای کاربردی و از قیمت بسیار بهتری برخوردارند.

سنگ طبیعی به عنوان سنگ های تزئینی دیوار

 

برای معماران، سازندگان و صاحبان خانه‌ها، انتخاب سنگ طبیعی همچنان محبوب است. مانند آجر، سنگ طبیعی یک ماده عالی برای روکش دیوار داخلی و خارجی است. سنگ نصب شده بر روی یک یا دو دیوار، برای اکثر فضاها، اعم از اتاق غذاخوری، اتاق خواب یا اتاق نشیمن مناسب است. این متریال می‌تواند ظرافت زیادی به دکوراسیون اتاق ببخشد.

اشکال، رنگ‌ها و بافت‌های مختلفی وجود دارد، بنابراین می‌توان سنگی را پیدا کرد که متناسب با سلیقه و بسته به استایل منزل خود، می‌توانید یک روکش صاف و هندسی را انتخاب کنید یا ممکن است ظاهری ناهموار را انتخاب کنید که با اشکال نامنظم آن مشخص می‌شود.

قرن‌هاست که از سنگ طبیعی به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می‌شود و برای بسیاری از کاربردها مناسب است. اغلب در حمام، آبگرم و غیره به عنوان کاشی دیوار و کف و همچنین روکش، حمام، سطوح کار، حوضچه و سینی دوش استفاده می‌شود. همچنین معمولاً برای شومینه، راه پله و میز استفاده می‌شود. می توان از آن برای سطوح کار آشپزخانه استفاده کرد.

سنگ های تزئینی دیوار چیستند؟

در سال‌های اخیر، تغییرات زیادی در تولید سنگ مصنوعی ایجاد شده است. به دلیل قیمت بسیار پایین‌تر آن نسبت به سنگ‌های طبیعی، به راحتی می‌توان سنگ‌های مصنوعی را پیدا کرد که شبیه سنگ طبیعی ساخته شده باشند، اگرچه از موادی مانند بتن، روکش و همچنین پلی اورتان ساخته شده باشند.

در بیشتر موارد، سنگ تزئینی موجود در بازار ترکیبی از هر چیزی از بتن، سنگدانه‌ها و رنگدانه‌های اکسید آهن خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای بزرگ کار با روکش سنگ این است که بسیار سبک‌تر از سنگ طبیعی است. در نتیجه نصب آن بسیار ساده‌تر است. مانند سنگ واقعی، هزاران شکل، بافت و رنگ در دسترس است. اگر سنگ مصنوعی را انتخاب کنید، طول عمر این مواد بسیار طولانی است و گاهی اوقات این به معنای حداقل 50 سال است. همانطور که چندین بار اشاره کردیم، قیمت آنها بسیار کمتر از سنگ طبیعی است.

استفاده از سنگ طبیعی یا مصنوعی در نمای بیرونی یا داخلی شما به سبک و انتخاب دکوراسیون شما بستگی دارد. کار با سنگ در نمای بیرونی شما به ارتباط شما با طبیعت اطراف کمک می‌کند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم بافت و رنگ سنگی را انتخاب کنید که با منابع طبیعی منطقه شما مطابقت داشته باشد و در عین حال مطابق با سلیقه شما باشد. از روکش فلزی می‌توان برای زیباتر کردن نمای بیرونی خانه استفاده کرد، اما از سنگ‌های طبیعی و مصنوعی نیز می‌توان برای ساخت ستون‌های سنگی یا به عنوان قطعات برجسته روی ایوان یا عرشه استفاده کرد. وقتی صحبت از کار در فضای داخلی خانه شما می‌شود،

سنگ های تزئینی دیوار را می‌توان در اطراف شومینه، به عنوان دیوار آشپزخانه، دیوار پشت تلوزیون یا به عنوان دیوار برجسته استفاده کرد. حمام مکان عالی دیگری برای کشف امکانات سنگ است و یک حمام خسته کننده را به یک حمام مجلل‌تر تبدیل می‌کند.

خرید و مشاوره در خصوص سنگ های تزئینی دیوار ساختمان از زمردین نما

انواع سنگ های تزئینی دیوار  را می‌توانید از کارخانه سنگ زمردین نما خریداری نمایید. شما می‌توانید بهترین و مرغوب‌ترین سنگ های تزئینی دیوار را با اطمینان از کیفیت بالای آن از سنگفروشی زمردین نما تهیه کنید.

جهت خرید انواع سنگ تزئینی ساختمانی  و کسب اطلاعات درباره قیمت روی لینک کلیک کرده و با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *